Ekmek fırını yapımı, taş fırın, kara fırın gibi pek çok farklı fırın imalatını kapsamaktadır. Ekmek fırını, eskiden odun yakılarak ekmek pişirilmesini sağlayan fırındır. Halen eski usul fırınlar da kullanılmaktadır. Yandan yanmalı, alttan yanmalı ve içten yanmalı gibi çeşitleri bulunan fırınların imalatında ise en iyi ustalardan yararlanmak gerekmektedir. Zira işinde yeterli tecrübe ve deneyime sahip olmayan bir usta özellikle de gerekli ve uygun malzemelerin kullanılmaması sonucunda kaliteli ve kullanışlı bir fırın yerine sürekli sorun çıkaran bir fırın yapmış olacaktır.

Her türlü ekmek fırını yapımında akla ilk gelen isimlerden olan Zabit Demir ise yıllardır verdiği hizmeti kalite ve güvenle tamamlamaktadır. Ateş tuğlası ve Konya sille taşı gibi en iyi malzemeleri kullanarak uzun yıllar sorun çıkarmadan kullanılabilecek fırınlar imal eden Zabit Usta, aynı zamanda her türlü fırın bakım ve onarımında da bir numaralar arasında yer almaktadır. 40 yılı aşkın bir süredir alanında en iyiler arasında yer alan Zabit Usta, kara fırın, taş fırın, lahmacun fırını, döner ocağı gibi pek çok çeşitli işi en iyi ve kaliteli şekilde yapmakta, yaptığı işin uzun ömürlü, dayanıklı ve sağlam olmasına özen göstermektedir.

Alanında en iyiler ve aranan isimler arasında yer alan Zabit Usta, ekmek fırını yapımı ve diğer bütün işlerinde öncelikle mekân ve yer keşfi yapmaktadır. Mekânın ve fırının yapılacağı alan, fırının hangi ebatlarda olabileceği gibi konularda gerekli ön araştırmayı yapan usta, mekânın görseline ve dekorasyonuna da uygun işler ortaya çıkarmaktadır.

Her gün onlarca hatta yüzlerce insanın sofralarına konulacak olan ekmeğin yapılabilmesi için var olması gereken fırınların imalatında en önemli konu işin doğru yapılabilmesidir. Fırın imalatında kullanılan malzemelerden, kalite ve garantili işçiliğe, uzun ömür ve kullanışlılıktan uygun fiyata kadar pek çok konuda en iyi hizmetin sunulması müşteri memnuniyeti ile de birleştirilmektedir. Bir fırında ihtiyaç duyulan fırın kapağından istim kazanına, flaşörden ızgaraya, taban taşından duvar ve kubbeye kadar her türlü yapılması gereken iş Zabit Usta tarafından en doğru şekilde ve en kaliteli malzemeden yapılmaktadır.