Simit, eski yıllarda dar gelirli insanların yiyeceği olarak bilinen; ancak günümüzde harika lezzeti keşfedilmiş bir yiyecek türüdür. Kahvaltı sofralarında, atıştırma saatlerinde, yemek öncesinde acıkıldığında açlığı bastırmak için harika bir seçenek olan simit, geleneksel fırınlarda yapıldığında bir başka lezzetli olmaktadır. Ancak fırının tecrübeli ellerden çıkması oldukça önem arz etmektedir.

 

Firmamız bünyesinde yer alan ve 40 yıldır fırın imalatı işinde ter döken Zabit Demir, her türlü geleneksel fırın yapımında, kalitenin ülke çapında markalaşmış ismidir. Simit fırını imalatı işinde de yıllardır yüzlerce ürün ortaya koyan Zabit Usta, kusursuz lezzette simitlerin tüketici ile buluşmasına önayak olmuştur.

 

Simit fırını imalatında, diğer fırın türlerimizde olduğu gibi, genel olarak Konya Sille Taşını tercih etmekteyiz. Fırın zeminlerinde kullanılan Konya Sille Taşı, bilinen en kaliteli fırın tabanı malzemesidir. Çabuk ısınması, geç soğuması ve pişirilen malzemeleri yakmaması, sille taşını değerli kılan nedenler arasındadır. Ayrıca simit fırını imalatımızda yalıtımı sağlamak için tuz ve cam kullanmaktayız. Bu sayede fırınların ısıyı dışarıya vermemesini ve çabucak soğumamasını sağlamaktayız. Çünkü fırın işletmeciliğinde en önemli meselelerden biri de enerjinin ekonomik kullanılabilmesidir. Bu sayede işletme çıktıları azaltılır ve daha kazançlı bir işletme olunabilir.

 

Simit fırını imalatında tercih edilen ebatlar genellikle 2 x 2, 2.5 x 2.5, 3 x 3 olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak günümüzde pastaneler ve simit saraylarının çoğalmasıyla ebat tercihleri çeşitlilik kazanmıştır. Bunda, konuk ağırlayan işletmelerin fırına ayırabildiği yer miktarı belirleyici olmaktadır. Bundan dolayı işletmenin sahip olduğu yere ve ihtiyaçlarına göre farklı ebatlarda fırın imalatı da yapmaktayız.

 

Simitlerinizin Zabit Usta’nın elinden çıkan fırınlarda şekillenmesini ve pişmesini istiyorsanız, bizlere telefonlarımız aracılığıyla 7/24 ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Ankara içinde bizlerle yüz yüze görüşebilir; isteklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Üstelik ülkemizin dört bir yanında, hatta yurtdışında dahi hizmetlerimizden yararlanmanız mümkündür. Bizleri arayarak ne tür bir fırın istediğiniz belirtin. Ülkemizin en tanınmış fırın ustası Zabit Usta ayrıcalığıyla yapılan bir fırına sahip olun. Fiyatlarımız ülke standartlarına göre oldukça caziptir. Kaliteli hizmeti uygun fiyata almak için fırın imalatı konusunda firmamızdan hizmet alabilirsiniz.